لینک سازی و رتبه بندی در موتورهای جستجو – Link Building | سئو تولز

تولید لینک (Link Building) به عنوان مهمترین فاکتور خارج صفحه های (Off-The-Page) برای رتبه بندی سایتها توسط موتورهای جستجو شناخته سئو سایت میشوند. هر لینکی که به سایت شما داده میشود، موتورهای جستجو (از جمله گوگل) آن را همانند رای دادن کاربران به سایت شما تلقی کرده و بسته به اعتبار و محبوبیت سایتی کیفیت لینک که از آن لینک دریافت کرده اید، رتبه شما را در نتایج جستجو بهبود میدهند. گوگل اولین موتور جستجو بود که در رتبه بندیهای خود، آمار لینکهای هر سایت را با چگالی بالا در رتبه آن سایت تاثیر داد.

با وجود نظرات فراوانی که در مورد دیگر سیگنالهای رتبه بندی در موتورهای جستجو ارائه میشود، لینک بیلدینگ همچنان به عنوان  مهمترین سیگنال خارج صفحه های برای رتبه بندی در جستجوها به حساب میآید. اما تمام لینکها لینک سازی  وزن یکسانی ندارند و بعضی از آنها با کیفیت تر بوده و تاثیر بیشتری در بهبود رتبه سایت خواهند داشت.

کیفیت لینک

اگر شما بیمار شوید، به توصیه کدام افراد آموزش سئو بیشتر اعتماد میکنید؟

link-building

توصیه هایی که توسط ۵ پزشک ارائه شده باشد یا نظری که توسط ۵۰ فرد نامرتبط با موضوعات پزشکی ارائه میشود؟ اگر چه گاهی پزشکان سئو سایت در تشخیص دچار اشتباه نیز میشوند اما مسلما هر فرد عاقلی نظر پزشک را در مورد بیماری خود میپذیرد. این یعنی در هر موضوع نظر افراد متخصص در آن زمینه از وزن به مراتب آموزش سئو بالاتری برخوردار است.
این موضوع در مورد موتورهای جستجو نیز صدق میکند. این موتورها تمامی لینکهایی که به یک وبسایت ارجاع
میدهند را شمارش کرده اما به همه آنها به یک چشم نگاه نمیکند، بلکه برای لینکهای با کیفیت وزن بیشتری قائل
میشود.
 اما ممکن است در اینجا این سوال پیش بیاید که: به چه لینکی با کیفیت میگویند؟

این موضوعی است که باید با آن مواجه شوید تا بدرستی تفاوت را احساس کنید. اما یک لینک از سایت بزرک و معتبر، سئو سایت در مقایسه با لینکی که از بخش نظرات یک وبلاگ به شما داده شده، نقش به مراتب پررنگ تری در بهبود سئوی سایت شما خواهد داشت. به علاوه، لینکهایی که از سایتهای مرتبط با موضوع سایت شما، به سایتتان داده میشود نیز میتواند ارزش بالاتری از لینک دیگر سایتها داشته باشد.
متن لینک، انکر تکست (Anchor Text)
سایت آمازون میلیونها لینک در داخل خود دارد. اما هنگامی که شما کلیدواژه کشتی (shipp) را جستجو کنید هرگز سایت آمازون از طریق موتورهای جستجوگر به شما پیشنهاد نخواهد شد. زیرا در آمازون کشتی به فروش نمیرسد. آموزش سئو اما اگر کلمه “book” را جستجو کنید آمازون جزو پیشنهادات خواهد بود زیرا بسیاری از لینکهای آمازون به کتاب ارتباط دارد.
هنگامی که یک سایت بوسیله لینک، یک سایت دیگر را معرفی میکند، کلمات موجود در آن لینک (متن لینک یا anchor textt) توسط موتورهای سئو سایت جستجو بررسی میشوند. حال فرض کنید که شخصی به شما اشاره کند و بجای اسم شما از کلمهای دیگر مانند “خودرو” استفاده کند و اعلام کند که شما یک متخصص در یک موضوع خاص هستید. هنگامی که موتور جستجو با این لینک مواجه شود، ارتباط درستی بین تخصص شما و متن لینک دریافت نمیکند و این باعث کم ارزش شدن لینک مورد نظر خواهد شد.
شما اغلب بر لینکهایی که توسط دیگران برای شما تولید میشوند کنترلی ندارید، اما تلاش کنید تا با هر ترفندی که
میتوانید روی متن لینکی که به شما داده میشود سئو سایت تاثیر گذار باشید.
تعداد لینکها
 اکثر سایتها به این نتیجه رسیدهاند که دریافت تعداد زیادی لینک منجر به بهبود سئوی سایت آنها خواهد شد. علاوه بر این دریافت لینک از تعداد زیادی سایت تاثیر بسزایی در بهبود سئو خواهد داشت. این نکته قابل توجه است که دریافت ۱۰۰۰ لینک از یک سایت، در مقایسه با دریافت ۱۰۰۰ لینک از ۱۰۰۰ سایت مختلف، تاثیر به مراتب کمتری بر سئوی شما خواهد داشت.
 چندی پیش تعداد مطلق لینکها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود. اما این اهمیت با افزایش توانایی موتورهای جستجو در ارزیابی سئو سایت کیفیت لینکها روز به روز کاهش یافت. اجرای تاکتیکهایی که توسط نمایندگان موتورهای جستجو پیشنهاد
میشود، میتواند باعث افزایش وزن لینکها شده و سئوی سایت شما را بهبود دهد.
 اما به خاطر داشته باشید که برای تولید لینک، از نرم افزارهای تولید خودکار لینک و وبلاگهای اسپم استفاده نکنید. زیرا تجربیات افراد فعال در زمینه سئو ثابت کرده که اگرچه این ترفندها میتواند در کوتاه مدت به سود شما باشد سئو سایت اما در دراز مدت قطعا منجر به  جریمه شدن سایت شما توسط موتورهای جستجوگر خواهد شد.

منبع:  لینک سازی و رتبه بندی در موتورهای جستجو – Link Building | سئو تولز